تغییرات جسمانی ناشی از افسردگی

view

 از جمله تغییراتی که بر اثر ابتلای فرد به افسردگی در جسم وی ایجاد می گردد شامل: اختلالات خواب، بروز درد در ناحیه ی سینه، احساس خستگی و ضعف، ایجاد درد در عضلات، سردرد، تغییر در اشتهای فرد، مشکلات گوارش، بی قراری و ...

اختلالات خواب: داشتن یک خواب با کیفیت از جمله نشانه های سلامت جسمانی و روحی افراد است. فرد مبتلا به افسردگی اغلب دچار اختلالات خواب است.

احساس خستگی:

در صورتیکه زمان زیادی را به استراحت می پردازید و از خواب کافی برخوردار هستید اما از انرژی کافی برای انجام امور روزانه خود برخوردار نمی باشید، این امر می تواند هشداری برای ابتلای شما به افسردگی باشد.

احساس درد در ناحیه ی سینه:

در بیشتر موارد بروز درد در ناحیه ی سینه بر اثر ابتلای فرد به عارضه های قلبی، ریوی و یا معده می باشد. اما گاهی بروز درد در ناحیه ی سینه بر اثر ابتلای فرد به افسردگی است. بهتر است در چنین مواردی حتماً با پزشک خود مشورت نمایید تا برور درد در ناحیه ی سینه در شما علت یابی گردد. تحقیقات نشان داده اند که احتمال بروز عارضه های قلبی در افراد مبتلا به افسردگی بیشتر از سایر افراد است.

مشکلات گوارش:

بروز افسردگی می تواند به همراه با مشکلات گوارش در انسان باشد. سیستم گوارش و مغز انسان ارتباط تنگاتنگی با هم دارند و به همین دلیل در بیشتر زمانهایی که افراد دچار اضطراب هستند دچار دل درد می شوند.

میگرن:

بروز میگرن در افراد مبتلا به افسردگی سه برابر بیش از سایر افراد است. در نتیجه بروز سردردهای مداوم و میگرن می تواند نشانه ای از ابتلای فرد به افسردگی باشد.

تغییرات اشتها:

با بروز افسردگی اغلب افراد دچار تغییرات اشتها می گردند که این تغییرات در برخی از افراد بصورت پرخوری و در برخی دیگر بصورت کم خوری بروز می کند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید