راههای درست غذا خوردن و داشتن تغذیه ای صحیح

view
 آب، شیر کم چرب، نوشیدنی های فاقد شکر مانند چای و قهوه: سعی کنید مصرف آبمیوه را محدود نمایید. سعی کنید 6 تا 8 لیوان آب در طول روز بنوشید.
 

سعی کنید حداقل 5 واحد میوه و سبزی در طول روز مصرف کنید

 

 اغلب افراد به اندازه ی کافی میوه و سبزی مصرف نمی کنند. حدود یک سوم مواد غذایی مصرفی ما باید از میوه ها و سبزیجات مصرف شده باشد. سعی کنید از انواع میوه ها و سبزیجات در طول روز مصرف کنید. از میوه های تازه، فریز شده، خشک شده و آب گرفته شده استفاده نمایید. میوه ها و سبزیجات سالم ترین منبع دریافت ویتامین ها و مواد معدنی و فیبر هستند.
سیب زمینی، نان و برنج، پاستا و سایر کربوهیدراتهای نشاسته دار اصلی ترین مواد غذایی مصرفی روزانه ی انسان است. تا جاییکه ممکن است از نانهای غلات کامل استفاده کنید. مواد غذایی نشاسته دار باید تنها یک سوم مواد غذایی مصرفی روزانه ی ما را تشکیل دهند. سعی کنید از مواد غذایی حاوی مقادیر زیاد فیبر و غلات کامل استفاده کنید. برای مثال انتخاب برنج قهوه ای بجای برنج سفید و نان غلات کامل توصیه می شود. البته در بازار انواع نانها و پاستاهای حاوی مقادیر بیشتر فیبر نیز وجود دارد که بیشتر از طریق مواد غذایی حاوی نشاسته تامین می گردد.

 

مصرف لبنیات توصیه می گردد.

 

شیر، پنیر، ماست از جمله منابع مناسب پروتیین و برخی ویتامین ها هستند. این مواد غذایی همچنین حاوی مقادیر زیادی کلسیم هستند که به تقویت و استحکام استخوانها کمک شایانی می نمایند. سعی کنید از لبنیات کم چرب و کم شکر استفاده کنید. استفاده از شیر 1 درصد چرب و پنیرهای کم چرب و ماست های ساده و کم چرب توصیه می گردد.
مصرف حبوبات، ماهی، تخم مرغ، گوشت و سایر پروتیین ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. حداقل 2 وعده در هفته ماهی بخورید.
 
بیشتر بخوانید 
منبع: nhs.uk

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید