علائمی که نشان میده بدن شما به مقدار کافی پروتئین دریافت نمیکنه

خانم تانیا غفاری

view

علائمی که نشان میده  بدن شما به مقدار کافی پروتئین دریافت نمیکنه

بدن به چه مقدار پروتئین نیاز دارد؟

اگه شما هم درگیر رژیم های غذایی مختلف هستید و نمی دانید که بدن شما به چه مقدار پروتئین احتیاج دارد بهتر است حتما این مطلب را بخوانید.

۱۰ درصد از کالری های دریافتی روزانه شما باید از پروتئین ها باشد.

ما از طریق منابع مختلفی می توانیم این مقدار از پروتئین مورد نیاز بدن خود را تامین نماییم.

برای مثال تنها یک کاسه ماست یونانی کم چرب برای صبحانه می تواند حدود ۲۰ گرم پروتئین برای شما به همراه داشته باشد.

و یا خوردن یک سینه مرغ بدون پوست در وعده ناهار می تواند ۲۵ گرم پروتئین نیاز بدن شما را تامین نماید. مصرف یک فنجان لوبیای قرمز پخته شده در وعده شام هم می تواند ۱۵ گرم پروتئین از پروتئین های مورد نیاز بدن شما را تامین نماید.

علائم  کمبود پروتئین در بدن کدام اند ؟

تورم یکی از علائم کمبود پروتئین در بدن است؟

یکی از علائم شایع کمبود پروتئین در بدن انسان، تورم می باشد.

تورم ناشی از کمبود پروتئین اغلب در ناحیه پاها و دستها اتفاق می‌افتد.

بسیاری از مشکلات پوستی و موها و ناخن‌های از کمبود پروتئین بدن است؟

موها و ناخن ها و پوست بدن ما از پروتئین هایی مثل الاستین و کلاژن و کراتین تشکیل شده اند وقتی که بدن نتواند این پروتئینها را بسازد ناخن ها دچار شکنندگی و موها دچار نازک شدن خشکی و ریزش می شوند همچنین پوست بدن ما در اثر کمبود پروتئین بدن می‌تواند ترک ترک شده فلزی شود و دچار مشکل گردد.

البته به خاطر داشته باشید که بسیاری از مشکلات مربوط به موها پوست و ناخن های تان الزاماً متوجه کمبود پروتئین نمی شود در نتیجه اگر چنین مشکلی را دارید حتماً به پزشک مراجعه کنید و علت یابی نمایید.

ضعف و خستگی در نتیجه ی کمبود پروتئین بدن می تواند اتفاق بیفتد؟

تحقیقات نشان دادند که اگر تنها یک هفته از پروتئینها مصرف نشود می‌تواند بر روی پاسخ ماهیچه ها در شرایط و حالت های مختلف اثر بگذارد این حالت مخصوصاً اگر ۵۵ سال به بالا هستید تشدید می‌شود.

همچنین کمبود پروتئین می‌تواند باعث کاهش حجم ماهیچه ها شده و در نتیجه قدرت و میزان تحمل شما را کاهش دهد این امر همچنین می‌تواند باعث کاهش سوخت و ساز بدن گردد و در نهایت آنمی را ایجاد کند. کم خونی یا انمی زمانی اتفاق می‌افتد که سلول‌های بدن نتوانند اکسیژن مورد نیاز خود را تامین کنند که این امر می تواند منجر به احساس خستگی و ضعف در انسان شود.

آیا گرسنگی و ضعف یکی از علائم نشان دهنده ی کمبود پروتئین در بدن است؟

ضعف و گرسنگی می تواند نشان دهد که شما پروتئین کافی را برای بدنتان تامین نکرده اید.

اگر مدام احساس گرسنگی می‌کنید و حتی با خوردن وعده‌های غذایی نرمال باز هم احساس می کنید که نیاز به غذا خوردن دارید می تواند یکی از علائم این مسئله باشد که بدن شما به پروتئین بیشتری احتیاج دارد

تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته نشان داده است که خوردن غذاهایی که میزان پروتئین بالاتری دارند می‌تواند باعث ایجاد حس پری و سیری بیشتری در انسان گردد

خانم تانیا غفاری

خانم تانیا غفاری۹ مطلب

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
کارشناس تغذیه و رژیم درمانی کارشناسی ارشد فیزیولوژی ورزشی ارائه رژیم های چاقی و لاغری پکیج های لاغری یک ماه و سه ماه و ... تغذیه دوران کودکی، نوجوانی، بزرگسالی و سالمندی تغذیه دوران بارداری و شیردهی تغذیه ورزشکاران ارائه رژیم های درمانی بیماری های (دیابت، فشار خون، کبد چرب، بیماریهای قلبی عروقی، کلیوی، نقرس و ...) عضو انجمن متخصصان غذا و تغذیه ایرانی در کانادا عضو گروه رژیم شناسان انجمن تغذیه ایران
ساعت کار مطب: شنبه تا چهارشنبه 4 الی 8 عصر

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید