فعالیت جسمانی و اختلال دو قطبی

view

اختلال دو قطبی یک اختلال روحی است که فرد مبتلا به آن گاهی پر انرژی و شاد است و گاهی افسرده و منزوی تغییر حالات روحی فرد مبتلا به اختلال دوقطبی قابل پیش بینی نیست.

بمانند اکثر اختلالات روحی، فرد مبتلا به اختلال دو قطبی با مصرف دارو می تواند تحت مداوا قرار گیرد. البته اعمال تغییراتی در شیوه ی زندگی نیز جزو پرطرفدارترین روشهای درمان در افراد دو قطبی می باشد.

بر طبق توصیه ی انجمن افسردگی و اضطراب امریکا، افراد دو قطبی بهتر است به مدت 30 دقیقه 5 روز در هفته در خارج از خانه مشغول کار باشند. انجام فعالیتهای خارج از خانه علاوه بر فواید بالقوه ای که می تواند در ارتقاء سلامت عمومی فرد داشته باشد می تواند بر کاهش بروز افسردگی در فرد کمک نماید.

اثرات ورزش در اختلال دو قطبی:

انجام حرکات ورزشی می تواند باعث افزایش ترشح هورمون اندورفین در بدن گردد. اندورفین هورمون شادی است و باعث ایجاد احساس خوب در انسان می شود. در طول زمان، وجود سطح بالاتری از اندورفین می تواند به بهتر شدن حال عمومی فرد کمک نماید.
به همین دلیل است که به افراد مبتلا به افسردگی توصیه می شود تا بخشی از زمان خود را به انجام ورزش اختصاص دهند. انجام فعالیتهای خارج از خانه مثل پیاده روی می تواند به کاهش اثرات اختلال دوقطبی کمک نماید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید