فواید مصرف گوجه فرنگی بصورت پخته

view

امروزه در اکثر رژیم های غذایی که افراد آنها را انتخاب می کنند، بسیاری از مواد غذایی انتخابی نامناسب هستند و شیوه های مصرف این مواد غذایی می توانند نامطلوب باشند.

 اگرچه مواد تازه ی طبیعی حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و آنزیم ها هستند، اما سعی کنید همیشه گوجه فرنگی را بصورت خام مصرف ننمایید.

فواید لیکوپن در حفظ سلامت  

 در صورتیکه می خواهید مطمین شوید که لیکوپن مورد نیاز بدن را دریافت داشته اید سعی کنید از میوه ها و سبزیجاتی همچون گوجه فرنگی و هندوانه که صورتی و یا قرمز رنگ هستند مصرف نمایید، فعالیت آنتی اکسیدانهای موجود در لیکوپن قدرتمندتر از کاروتنوییدهای دیگر همچون بتاکاروتن می باشد.

نتایج پژوهشها نشان داده اند که مصرف مقادیر کافی از مواد غذایی حاوی لیکوپن می تواند خطر ابتلا به سکته ی مغزی را کاهش می دهد در حالیکه سایر آنتی اکسیدانها اینطور نیستند.

مصرف گوجه فرنگی پخته حاوی لیکوپن بیشتری از گوجه خام است.

 پژوهش ها نشان داده اند که در گوجه فرنگی پخته مقادیر بیشتری از لیکوپن وجود دارد. همچنین میزان آنتی اکسیدان ها در گوجه فرنگی پخته بسیار بیشتر از گوجه فرنگی خام است.
 وقتی گوجه فرنگی بیش از 190 درجه فارنهایت (88 درجه سانتیگراد) به مدت 2 دقیقه، 15 دقیقه و 30 دقیقه حرارت ببیند، سطح آنتی اکسیدانهای موجود در آن به ترتیب 28 درصد، 34 درصد و 62 درصد افزایش می یابد. بنابراین اگر چه مصرف گوجه فرنگی خام به همگان توصیه می گردد اما به نظر عاقلانه تر می آید که گوجه فرنگی را بصورت پخته مصرف نماییم.
منبع: mercola.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید