چرا مصرف غذاهای ادویه دار و تند مفید است؟

view

حدود نیمی از امریکایی ها (54 درصد) از غذاهای تند و ادویه دار لذت می برند، که بطور چشمگیری کمتر از سایر مناطق دنیا از قبیل هندوستان، آسیا و امریکای مرکزی است.

. اگر شما یکی از افرادی هستید که به گرمی در خوردن غذاها علاقه دارید (طبع شما گرم است)، شما خوش شانس هستید، زیرا غذاهای تند جزو بهترین غذاها برای سلامتی شما هستند.

خواص غذاهای فلفلی و تند

غذاهای تند حاوی ترکیبات قوی گیاهی به نام کاپسایسین هستند که برای جلوگیری از بیماری های مزمن کشف شده اند و همچنین به فلفل ها طبع گرم می دهند. وجود این ماده به همراه غلظت بالای ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها، فلفل های تند را به یک غذای عالی منحصر بفرد تبدیل می کند. به سختی بتوانید طبع گرم آنرا تحمل کنید.

دانه های فلفل، آنقدر تند هستند که حیوانات از خوردن آنها امتناع می کنند، ما انسانها از این نظر که می توانیم از فلفل ها استفاده کنیم استثنا هستیم و حتی اشاره شده که به ما آموخته شده است که طعم تند و معطر آنها را دوست داشته باشیم زیرا بدن ما می داند چقدر فلفل ها سلامت هستند و باعث ارتقای سلامت عمومی ما می توانند باشند.

 کاهش وزن به کمک مصرف غذاهای تند و فلفلی

مصرف غذاهای تند می تواند به شما در کاهش وزنتان کمک نماید؛ این فرایند به کمک ایجاد حس سیری در شما اتفاق می افتد.

 غذاهای تند سیری را افزایش می دهد و به شما کمک می کند که با خوردن مقدار کمی غذا، احساس سیری نمایید. فلفل های تند نیز می توانند حتی به بدنتان کمک کنند تا کالری بیشتری را بسوزانید.

مطالعات نشان داده اند که کاپسایسین می تواند با کاهش دریافت کالری به مبارزه با چاقی کمک نماید و همچنین می تواند بافت چربی را منقبض نماید و سطوح چربی خون را کاهش دهد و با راه اندازی تغییرات پروتیینی مفید در بدن شما با تشکیل چربی مبارزه نماید.

بخشی از مزایای آن می تواند به دلیل پتانسیل یا توان گرمایی کاپسایسین باشد، زیرا کاپسایسین یک ماده گرماساز است که می تواند موقتاً تولید گرمای بدن را افزایش دهد و بدن سوختی همچون چربی را به منظور ایجاد گرما می سوزاند، و اثرات سودمندی بر توانایی متابولیسم و سوخت چربی شما داشته باشد.

به عنوان مثال چربی سوخته را تحریک می کند و در واقع نوعی چربی است که با کمک به سوزاندن کالری شما گرما تولید می کند، به این دلیل است که کاپسایسین را بعنوان ابزاری برای کاهش وزن ومتابولیسم سالم بدل می کند.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف مواد غذایی گرما ساز می تواند متابولیسم شما را تا 5 درصد افزایش دهد و سوخت چربی را تا 16 درصد بالا ببرد و همچنین می تواند کاهش در سرعت متابولیسم که اغلب طی کاهش وزن رخ می دهد را خنثی یا بی اثر نماید.

 

بیشتر بخوانید

فلفل تند بخورید و بیشتر عمر کنید
مصرف فلفل تند در افزایش طول عمر موثر است
تخم مرغ را با فلفل سیاه میل کنید
ترکیب تخم مرغ با فلفل سیاه، علاوه بر خوشمزه بودن خاصیت غذایی بالایی نیز دارد .
تاثیر مصرف فلفل های به شدت تند بر کاهش خطر بروز سرطان
میزان ابتلا به سرطان می تواند تحت تاثیر کاپسایسین در فلفل های تند کاهش یابد
فواید مصرف همزمان زردچوبه و فلفل سیاه
زردچوبه از ادویه "کاری" با رنگدانه زرد است که اغلب در غذاهای هندی استفاده می شود.
فلفل پوبلانو شکم پر با جو
طرز تهیه فلفل پوبلانو شکم پر با جو و مواد لازم آن

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید