تاثیر مصرف صبحانه در کاهش خطر بروز سکته مغزی

view

در جدیدترین مطالعات صورت پذیرفته نتایج نشان داده اند که مصرف هر روز صبحانه می تواند از بروز خونریزیهای مغزی و سکته ی مغزی جلوگیری نماید. در مطالعه ای که بر روی زنان و مردان ژاپنی صورت پذیرفته وضعیت افراد بین سالهای 1995 تا 2010 مورد ارزیابی قرار گرفت. 82772 نفر در این مطالعه شرکت نمودند.

افراد شرکت نموده در مطالعه ی حاضر بین 45 تا 74 ساله بودند. در ابتدای مطالعه هیچ یک از افراد سابقه ی بروز عارضه های قلبی و سرطان نداشته اند. عادات غذایی این افراد و مصرف یا عدم مصرف صبحانه ی این افراد مورد بررسی قرار گرفت. بعد از 15 سال بررسی نتایج نشان داد که 3772 مورد سکته ی مغزی بین این افراد رخ داده و از این میان 1051 مورد خونریزی مغزی بوده است.

در این میان 870 نفر هم به عوارض عروق کرونر مبتلا شدند. براساس نتایج کسب شده، محققان بر این باورند افرادیکه صبحانه نمی خورند بیشتر از سایر افراد در معرض خطر ابتلا به عارضه های قلبی و سکته ی مغزی هستند و احتمال بروز خونریزی مغزی در این افراد افزایش می یابد.

 البته در مطالعه ی صورت گرفته ارتباطی بین تعداد دفعات خوردن صبحانه در هفته و میزان خطر ابتل به عارضه های قلبی پیدا نشد. بسیاری از مطالعات صورت پذیرفته در کشورهای غربی و آسیایی نیز نشان داده اند که نخوردن صبحانه می تواند باعث بروز چاقی، فشار خون بالا و کلسترول بالا و سطح قند خون بالا می گردد. این عوامل همه جزو فاکتورهای ایجاد عارضه های قلبی هستند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

دکترهمه
درصورتی که سوالی دارید میتوانید سوال خود را از این قسمت ارسال کنید

دکترهمه

درصورتی که سوالی دارید میتوانید سوال خود را در این قسمت وارد کنید

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید