چه کنیم که سریع لاغر شویم

view

شاید شما هم مانند بسیاری از افرادیکه دچار اضافه وزن هستند بارها روشهای مختلفی را برای کاهش وزن و لاغری تجربه کرده باشید. اما خوب است بدانید که مصرف مواد غذایی حاوی فیبر می تواند از افزایش وزن جلوگیری نماید و به کاهش وزن و لاغری فرد کمک نماید. در تحقیقات صورت گرفته در زمینه ی روشهای کاهش وزن و لاغری، نتایج نشان داده اند که مصرف هشت گرم از مواد غذایی حاوی فیبر در ازای هر هزار کالری دریافت شده ی بدن می تواند باعث کاهش 2 کیلویی وزن در طول دو سال گردد.

در یکی از مطالعات صورت گرفته در زمینه ی لاغری نتایج حاکی از آن بوده است که مصرف فیبر بیش از سی گرم در روز می تواند باعث شود تا در صورتیکه اگر رژیم نداشته اید تا  2 کیلو از وزن خود را کم نمایید.

اگر چه این امر می تواند به راحتی به کاهش وزن فرد کمک نماید اما بسیاری از افراد این قضیه را نادیده می گیرند. بر طبق پژوهش ها میزان حقیقی مصرف فیبر در زنان و مردان، نصف مقدار لازم می­باشد. زنان به 30 گرم فیبر و مردان به 40 گرم فیبر در طول روز نیاز دارند.

 

بمنظور افزایش میزان فیبر مصرفی خود در طول روز بهتر است به توصیه های زیر عمل کنید:

اول از همه بهتر است حبوبات را در زنجیره ی غذایی خود قرار دهید. مصرف حبوباتی مانند عدس و لوبیا می تواند باعث لاغری در انسان شود زیرا این مواد غذایی از فیبر زیادی برخوردارند. بهتر است انواع حبوبات را به سالاد و سوپ های خود اضافه کنید. این کار می تواند به لاغری شما سرعت بخشد.

از دیگر توصیه هایی که می تواند برای لاغری سریع داد مصرف آجیل هاست. آجیل ها نیز منبع مناسبی از فیبرها هستند، البته در انواع مختلف آجیل، میزان مواد معدنی وجود دارند. در مطالعاتی که در زمینه ی مصرف آجیل در روند لاغری صورت گرفته نتایج نشان داده اند افرادیکه آجیل زیاد مصرف می کنند نسبت به افرادیکه اهل مصرف آجیل نیستند، لاغرتر هستند. از آنجاییکه در آجیل ها فیبر و پروتیین زیادی وجود دارد، می تواند در انسان احساس سیری طولانی تری ایجاد نماید. از دیگر آجیل های مناسب برای کاهش وزن نیز گردو است. بهتر است از گردو در سالادهایتان نیز استفاده نمایید. مصرف سبزیجات را نیز فراموش نکنید.

سبزیجات حاوی فیبر فراوان هستند و همچنین از کالری کمی برخوردارند. مثلاً در یک ظرف اسفناج حدود پنج گرم فیبر وجود دارد. میوه ها نیز مانند سبزیجات دارای فیبر زیاد و کالری کم هستند. مثلاً یک واحد سیب حاوی حدود صد کالری است و در طول ده هفته ی بدون رژیم می توانید 1 کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهند.

گلابی نیز همانند سیب حاوی مقادیر زیادی فیبر است. یک واحد گلابی حدود پنج گرم فیبر دارد. مصرف میوه های خشک مثل آلو و خرما نیز می توانند به کاهش وزن کمک نمایند.

از دیگر توصیه ها برای کاهش وزن سریع مصرف غلات کامل است. بهتر است غلات کامل را به زنجیره ی غذایی روزانه ی خود اضافه کنید. در هنگام خرید نان حتماً از انواع نان های کامل و سبوس دار استفاده کنید. نان سنگک یکی از نان های مناسب برای کاهش وزن است. مصرف نان های حاوی غلات کامل می تواند مقادیر زیادی فیبر به بدن انسان وارد نماید. سعی کنید به توصیه های بالا عمل کنید تا سریع لاغر شوید. 
منبع: www.webmd.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید