رژیم غذایی لیموناد

view

 ضعف سیستم گوارش یکی از موانع اصلی دریافت مواد مغذی توسط بدن است و همچنین باعث ایجاد سموم در جریان خون و همچنین کاهش روند متابولیسم می گردد.

فواید مصرف لیمو

لیمو از جمله مواد غذایی کمک کننده به عمل هضم است و باعث دفع سموم از بدن می گردد. از دیگر فواید مصرف لیمو می تواند به اثر آن در کاهش اشتها نیز اشاره نمود.

 

رژیم غذایی لیمو ترش

 

رژیم غذایی لیموناد چگونه است؟

در رژیم غذایی لموناد، هر روز را با نوشیدن یک لیوان آب گرم به همراه آب لیمو آغاز نموده و شب را با نوشیدن یک لیوان آب گرم به همراه آب لیمو به اتمام خواهید رساند. بعلاوه در این رژیم غذایی شما به همراه هر وعده ی غذایی یک لیوان لموناد هم خواهید نوشید. با استفاده از این نوع رژیم غذایی سیستم گوارش افراد تقویت شده و با تقویت سیستم گوارش می توانید از دریافت کالریهای اضافی و بروز چاقی اجتناب نمایید.

 برنامه غذایی در رژیم غذایی لیموناد

برنامه روز اول رژیم غذایی لیموناد

روز خود را با نوشیدن یک لیوان آب گرم به همراه آب لیمو آغاز نمایید. در طول روز از ماست، سالاد، عدس، سبزیجات و میوه هایی همچون سیب، موز و بری ها مصرف نمایید. برای میان وعده یک موز و یک لیوان لیموناد بخورید. یک لیوان آب گرم حاوی آب لیمو را یک ساعت قبل از رفتن به رختخواب بخورید.

روز دوم رژیم غذایی لیموناد

 6 تا 8 لیوان لیموناد در طول روز دوم بنوشید. سالاد میوه، ماست، سوپ سبزیجات و سبزیجات دارای برگ سبز از دیگر مواد غذایی مجاز هستند که شما در روز دوم می توانید مصرف نمایید. در وعده ی شام نیز ماهی گریل شده یا مرغ گریل شده همراه لیمو می توانید مصرف نمایید.

روز سوم رژیم غذایی لیموناد

 در روز سوم از مرکبات بیشتری به منظور دریافت ویتامین سی بیشتر مصرف نمایید. سعی کنید تا در طول روز 5 سهم میوه یا سبزیجات دریافت نمایید. در طول روز هرگاه احساس گرسنگی نمودید از میوه های خشک بخورید.

 

رژیم غذایی لیمو ترش

 

روز چهارم رژیم غذایی لیموناد

 در روز سوم سطح قند خون خود را تنظیم نمایید. مصرف لیمو کمک می کند تا قند به تدریج وارد جریان خون شما گردد. در هر وعده غذایی از پروتیین ها مصرف کنید. از مواد غذایی حاوی مقادیر زیاد فیبر مصرف نمایید. مواد غذایی همچون میوه ها، سبزیجات و غلات کامل از جمله ی مواد غذایی دارای فیبر زیاد هستند.

روز پنجم رژیم غذایی لیموناد

 در روز پنجم از کربوهیدراتهای بیشتر و قند کمتر مصرف نمایید. مصرف قند باعث تحریک تولید انسولین شده و این امر باعث افزایش اشتها می گردد و فرد بیشتر راغب به مصرف مواد غذایی با کالری بالا همچون شکلات، بیسکوییت و شیرینی ها می گردد؛ مصرف چنین مواد غذایی باعث ذخیره ی چربی در کبد شده و فرایند هضم را کند می نماید.

سعی کنید از مصرف غذاهای فراوری شده اجتناب نمایید. غذاهای فراوری شدده عمدتاً سرشار از قند هستند. سعی کنید از نانهایی که از غلات متنوع تولید می شوند مصرف نمایید. مصرف شیره ی افرا و یا عسل بجای شیرین کننده های مصنوعی ارجحیت دارد.

روز ششم رژیم غذایی لیموناد

 در روز ششم از مواد غذایی حاوی چربیهای سالم مصرف نمایید. اگر چه چربی دارای کالری فراوان است اما برای بدن ضرروی است. مصرف چربیهای سالم باعث کاهش ورود قند به خون شده و به کاهش وزن کمک می نماید. رژیم غذایی روزانه ی افراد باید شامل اسید چرب های ضرروی موجود در مغزها، دانه ها، ماهی های روغنی و روغن زیتون باشد. مصرف محصولات لبنی و گوشت قرمز خود را محدود نمایید. با محدود کردن مصرف محصولات لبنی و گوشتهای قرمز میزان چربیهای ناسالم دریافتی بدن کاهش می یابد.

روز هفتم رژیم غذایی لیموناد

 در روز هفتم شما باید از انواع غذاهای طبیعی همچون میوه های تازه، سبزیجات و غلات کامل مصرف نمایید. از مصرف غذاهای فراوری شده اجتناب نمایید. مصرف غذاهای فراوری شده باعث کند شدن روند هضم در بدن می گردند. غلات کامل غنی از فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی هستند. فیبرها، ویتامین ها  و مواد معدنی از جمله مواد غذایی لازم برای کاهش وزن و حفظ ارتقای سلامت بدن هستند.

 

با تمام موارد ذکر شده و توصیف این رژیم، دکترهمه به شما پیشنهاد می کند تا با متخصص تغذیه حتما مشورت کنید و پس از تایید رژیم غذایی مناسب همراه با تحرک و ورزش را برای کاهش وزن انتخاب کنید 

بیشتر بخوانید 

 

رژیم غذایی سالم کلید داشتن بدنی سلامت
داشتن یک رژیم غذایی مناسب می تواند به ارتقاء سلامت قلب، کنترل فشار خون و کلسترول خون شما کمک نماید.
ویژگیهای یک رژیم غذایی متعادل
داشتن یک رژیم غذایی متعادل یکی از مهمترین اصول رسیدن به سلامت عمومی است.
رژیم غذایی در سنگ های کلیه
بیماری سنگ کلیه یا به عبارت دیگر بیماری سنگ های ادراری ، از شایع ترین بیماریهای دستگاه ادراری هست...
تاثیر رژیم غذایی MIND بر پیشگیری از بروز آلزایمر
انتخاب های شما در نوع غذاهای مصرفی تاثیر بسزایی در کاهش خطر ابتلا به آلزایمر خواهد داشت.
تاثیر رژیم غذایی بر ابتلا به بیماری آلزایمر
بیماری آلزایمر یکی از شایع ترین مشکلات روز بشر می باشد.
رژیم غذایی لیموناد
رژیم غذایی لیموناد روش پاکسازی بدن از سموم است که همزمان باکاهش دریافت کالریها به کاهش وزن کمک میکند
نقش رژیم های غذایی دنیا در بهبود بیماریها
رژیم های غذایی DASH، MIND، TLC در بهبود بیماریها مفیدند.
با تغییر رژیم غذایی خود به جنگ افسردگی بروید.
مصرف برخی از مواد غذایی و تغییر رژیم غذایی می تواند عامل مهمی در مبارزه با بروز افسردگی باشد.
تاثیر رژیم غذایی در پیشگیری از ابتلا به آلزایمر
دنبال کردن برخی رژیم های غذایی همچون رژیم مدیترانه ای می تواند احتمال بروز آلزایمر را در انسان کا...
تاثیر گروه خونی در انتخاب رژیم غذایی
تحقیقات نشان داده اند که همه انواع فراورده ی غذایی برای همه انواع گروههای خونی مناسب نمی باشد.
رژیم غذایی و تغذیه در لوپوس
هیچ ماده ی غذایی وجود ندارد که بتواند لوپوس را ایجاد و یا آنرا درمان کند اما تغذیه مناسب کمک می کند
مواد مغذی لازم در رژیم غذایی قسمت اول
مواد مغذی نظیر ویتامینها باید در رژیم غذایی ما وجود داشته باشند
منبع: medindia.net

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید